EnglishPolish
lukasz@pacud85.com             phone: 0048 660 734 157
EnglishPolish
pacud85 logo

Pacud#85

zaplecze

warsztat

To tutaj zaczyna się każdy rajd, czas jaki chłopaki poświęcają na przygotowanie sprzętu oraz ulepszanie go po każdym rajdzie jest najdłuższy. Solidne przygotowanie sprzętu już na etapie warsztatu/bazy ma ogromne znaczenie na przebieg najbliższego rajdu. Łukasz uwielbia tą cześć przygotowań ponieważ jest jednym z tych zawodników którzy czynnie biorą udział w budowie i ulepszaniu sprzętu, jak twierdzi sama jazda dla niego to już wisienka na torcie i nagroda za ciężką prace jaką wkładają w pracę nad sprzętem.

quady

Łukasz w rajdach typu Baja ściga się na Yamaha yfz 450r. Aby przygotować taki sprzęt do rajdu jest on rozbierany do ostatniej śrubki i budowany na nowo. Fabrycznych części zostaje tak naprawdę bardzo nie wiele, a głównie są one zamieniane na tuningowe (bardziej twardsze i wytrzymałe) ,które importuje z całego świata. W tym roku jest budowany całkiem nowy sprzęt na bazie Yamaha YFM700 . Jest to sprzęt który silnikowo jest zdecydowanie bardziej wytrzymały dlatego jest idealną bazą do rajdów typu maratony na które obecnie się szykuje.

mobilny serwis

Mobilny serwis, który jest rozbijany na każdym serwis parku. To tutaj dokonywane są bieżące napraw sprzętu między odcinkami specjalnymi. Tak naprawdę załoga musi mieć tutaj wszystko to co mamy w warsztacie. Dlatego wyposażenie takiego serwisu jest kluczowe podczas rajdu.

bus/kamper serwisowy

Jest samochodem serwisowym którym mechanicy podążają za Łukaszem w drodze na odcinki specjalne. Pod koniec dnia staje się też dla nich zapleczem socjalnym. Jest w pełni przystosowany pod kątem kuchni, noclegu, jak i również posiada prysznic. Wszystko to jest potrzebne ponieważ rajdy trwają kilka dni.